Brazylijskie jiu-jitsu jest jedną z najbardziej popularnych sztuk walki na świecie i jest używane przez ludzi z całego świata. Wielu ludzi uczyniło brazylijskie jiu-jitsu swoją ulubioną sztuką walki i odniosło z niej ogromne korzyści.

Jeśli jesteś nowy w brazylijskim jiu-jitsu, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Podstawowych technik brazylijskiego jiu-jitsu można nauczyć się w ciągu kilku tygodni i można je ćwiczyć niemal wszędzie.

Oto 5 istotnych wskazówek, jak zacząć przygodę z brazylijskim jiu-jitsu:

1. Zrozum cel brazylijskiego jiu-jitsu

BJJ to sposób na życie, a nie tylko forma samoobrony. Brazylijskie jiu-jitsu jest pełnokontaktową sztuką walki, łączącą grappling, walkę na ziemi, rzuty i poddania. Celem BJJ jest kontrolowanie przeciwnika i poddanie go.

2. Naucz się podstaw.

Pierwszą rzeczą, której musisz się nauczyć jest to, jak stać. Stań prosto i unikaj pochylania się do tyłu. Twoje ręce powinny być umieszczone na biodrach i powinieneś być gotowy do przyjęcia kopnięcia.

3. Stań i upadnij

Następnie musisz nauczyć się, jak bronić się przed atakiem. Podczas obrony twoje stopy powinny być razem, a kolana powinny być zgięte.

4. Poruszanie się do przodu i do tyłu

Powinieneś nauczyć się poruszać do przodu i do tyłu podczas ataku i obrony. Twoje ruchy powinny być szybkie i płynne.

5. Poruszaj biodrami

Brazylijskie jiu-jitsu to sport i powinieneś być w stanie poruszać biodrami. Poruszaj biodrami w ruchu okrężnym, a także poruszaj nimi w ruchu liniowym.

Wnioski:

Brazylijskie jiu-jitsu to wspaniała sztuka walki i zmieniła życie wielu ludzi. Ale jeśli chcesz zacząć z nim, to jestem pewien, że te wskazówki pomogą ci.